W OKU KAMERY

Kamery Miasto Mickiewicza 20190205214253 62899905Modernizacja systemu monitoringu miasta przynosi coraz to więcej korzyści w eliminowaniu negatywnych nawyków osób, które nie zawsze stosuję się do przyjętych norm. W dniu wczorajszym (5 luty br.) około godziny 21:40, operator monitoringu mając do dyspozycji między innymi kamerę na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza i Lelewela oraz kamerę na wiadukcie zauważył, jak dwóch mężczyzn wyszło z pobliskiego sklepu spożywczego Żabka i przed tym sklepem zaczęli spożywać alkohol w postaci piwa. Zauważone czyn został przekazany do patrolujących teren miasta strażników miejskich, którzy udali się na miejsce zdarzenia. W trakcie kiedy patrol interwencyjny przemieszczał się w/w rejon, operator monitoringu zauważył, jak jeden z mężczyzn niczym nie skrepowany, że w pobliżu przechodzą inne osoby, oddaje mocz na chodnik, co skrupulatnie zarejestrowała kamera z wiaduktu.

Kamery Miasto Mickiewicza 20190205214249 62896390

Kamery Miasto Wiadukt PKP 20190205220409 63617037

Za spożywanie piwa w miejscu zabroniony obaj mężczyźni zostali pouczeni natomiast mężczyzna, który dopuścił się nieobyczajnego wybryku został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

NA DRUGIE ŚNIADANIE PIWKO...

Niesamowitego pecha miał w dniu wczorajszym (tj. 5 lutego br.) 37 letni mieszkanie z ul. Bolesława Prusa. Około godziny 10:30 patrol Straży Miejskiej przemieszczał się z Osiedla Widok do Centrum miasta, w pewnym momencie strażnicy, zauważyli na wysokości ul. Jasnej zataczającego się mężczyznę, który szedł wzdłuż Al. Macieja Rataja popijając piwko. Strażnicy zatrzymali pojazd w bezpiecznym miejscu, a następnie podjęli interwencję wobec spożywającego alkohol w miejscu zabronionym. Mężczyzna ten na widok strażników wyrzucił butelkę po piwie czym również popełnił drugi czyn zabroniony tj. zaśmiecił miejsce publiczne. Za obydwa wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w wysokości 100 zł. Niestety ten spacerek kosztował 37-latka 200 zł.

STRAŻNICY POMOGLI BEZDOMNEMU

W dniu 2 lutego br. około godziny 22:00, jeden z lekarzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zwrócił się o pomoc do strażników, w umieszczeniu osoby bezdomnej w ośrodku Ametyst. Według informacji uzyskanych od lekarza, bezdomny został przywieziony na SOR przez patrol Policji, celem przebadania go ponieważ było podejrzenie, że mężczyzna ten został pobity. Po odjechaniu z SOR patrolu Policji, lekarz próbował przekazać owego mężczyznę najbliższej rodzinie, ale rodzina mieszkająca w Piastowie oświadczyła, że nie jest w stanie go odebrać tego dnia, dlatego Pan Doktor zwrócił się do strażników z prośbą o pomoc. Strażnicy skontaktowali się z dyżurującym pracownikiem Ametystu, który zgodził się przyjąć bezdomnego na noc. Strażnicy przewieźli mężczyznę do noclegowni, gdzie został nakarmiony, umyty i mógł wyspać się w ciepłym pomieszczeniu.

Należy podkreślić, że mężczyzna ten posiada lekkie upośledzenie umysłowe.

Uprawnienia strażników

Uprawnienia Strażnik wykonując zadania ma prawo do:udzielania pouczeń, legitymowania ... WIĘCEJ ...

Kierownictwo

KOMENDANTKomendant - Artur GłuszczDo zadań Komendanta Straży należy planowanie ... WIĘCEJ...

Akty Prawne

aktyprawnePodstawowe akty prawne regulujące działalność straży miejskich... WIĘCEJ...

Informacje podstawowe

InfoStraż Miejska w Skierniewicach pracuje codziennie w godzina 7:00 do 23:00... WIĘCEJ ...